KİLİS MUSABEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mecit ÖZDAĞ´ın Karne Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mecit ÖZDAĞ´ın Karne Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

 

Bir meslektaşınız ve bir baba olarak biliyorum ki hakkınız ödenemez. Sizler her zaman aydınlığın, güzel yarınların, fedakarlığın, şefkatin ve doğruluğun timsali olacaksınız; yetiştirdiğiniz her öğrencinin kalbinde, duasında bir ömür kalacaksınız. Ne mutlu size, ne mutlu bize ki böyle kutsal bir mesleği icra ediyoruz.

 

Değerli Arkadaşlarım, sizler Güçlü Türkiye’nin en büyük mimarlarısınız; çünkü sizler sadece çocukları, gençleri, insanları eğitmiyorsunuz, sizler geleceğimize yön verecek olan fikirleri eğitiyorsunuz.

 

Bu sorumluluğun bilinciyle çalıştığınız bir yılın daha sonuna geldik. Emekleriniz için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, mesleğinizi uzun yıllar sağlıkla icra etmenizi diliyorum.

 

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Bugün hayatınızı şekillendirecek bir eğitim öğretim yılını daha tamamladınız. Bilmenizi isterim ki bu sıralarda geçirdiğiniz her gün, her yıl sizleri hayallerinize taşıyan bir basamak. Sizler burada ne kadar çok çalışır ne kadar başarılı olursanız, hayallerinize o kadar yaklaşırsınız.

 

Başarınızın akademik olarak değerlendirildiği karnelerinizi bugün alacaksınız; unutmayın ki hayattaki başarının ölçütü sadece akademik başarıyla ölçülemez; hedef koyun kendinize ve hedefe ulaşmak için bütün gücünüzle çalışın, mutlaka başarıya ulaşacaksınız. Her birinizin farklı bir yeteneği olduğunu ve bir alanda mutlaka en başarılı olacağınızı biliyorum. Siz yeter ki başarmak isteyin. 

 

Çalıştınız, yoruldunuz; şimdi dinlenme zamanı. Sizlere tavsiyem dinlenme sözcüğünün anlamını iyi kavramanız. Bazen bir tohumu toprakla buluşturmak, bir çiçeği sulamak; bazen çok istediğiniz bir kitaba başlamak ya da arkadaşlarınızla spor yapmak sizleri saatlerce uyumaktan daha çok dinlendirebilir.

 

Sevgili öğrencilerim, sizlere bedeninizi dinlendirirken ruhunuzu da dinlendirdiğiniz huzurlu bir tatil;  sağlıklı ve başarılı bir yaşam diliyorum.

 

 

 

LYS Sınavına Girecek Sevgili Öğrenciler,

 

Her insan, olmayı seçtiği insan olarak yaşar. Siz kendiniz için neyi istiyor, neyi hedefliyorsanız o şekilde yaşayacaksınız. Bunun için büyük hayalleriniz olsun ve kendiniz için en iyisini isteyin.

 

Başarmanın temel şartı inanmaktır. Eğer kendinize bir hedef belirlemiş ve kendinize güvenmişseniz yolunuzdaki bütün engelleri kaldıracak güce de sahipsiniz demektir.

 

Gireceğiniz sınavda hayalleriniz var, alın teriniz var; bu yüzden önemli ama unutmayınız ki sizin varlığınız bizim için çok daha kıymetli.  En önemlisi yenilen insan sadece denemekten ve inanmaktan vazgeçen insandır. Hayallerinizden asla vazgeçmeyin.

 

Sevgili gençler,  LYS’de her birinize zihin açıklığı ve başarı diliyorum.

 

 

 

Kıymetli Veliler,

 

Doğduğu günden bu yana her zaman, her acıda, her mutlulukta yanlarında olduğunuz evlatlarınızın bugün de karne heyecanını paylaşıyorsunuz. Her konuda olduğu gibi okul hayatında da siz onların en büyük destekçilerisiniz.

Çocuklarınızın ilk öğretmeni sizsiniz, onlar sizin ayak izlerinizi takip ederek büyüyorlar.

 

Siz yanlarında olun,  arkalarında olun ama lütfen önlerinde olmayın. Bireysel gelişimleri için alan açın, onların kendi hayallerine ulaşması için ellerinden tutun; sizin hayallerinizi yaşaması için zorlamayın. Onlar sizin için her haliyle en kıymetli, biz bunu biliyoruz.

 

Değerli Veliler, yıl boyunca evlatlarınızla birlikte siz de yoruldunuz. Umuyorum çocuklarınızın başarılarına ortak olacağınız bir karne günüdür. Hatırlatmak isterim ki karne sadece bir yıllık performansı ortaya koyar çocuğunuzun başarı düzeyini salt karne notu belirleyemez. Her çocuğun meyilli olduğu başarıyı yakalayacağı bir alan vardır. Sizlere de biz eğitimcilere de düşen bu alanı bulmak, çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda yönlendirmektir.

 

 

Sizlere çocuklarınızla geçireceğiniz huzurlu bir tatil diliyorum.

 

                                                                                                                                    Mecit ÖZDAĞ

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pınar mah. Hükümet Konağı Yanı. Musabeyli KİLİS - 0 348 746 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.