KİLİS MUSABEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

              Eğitim öğretim yılına başlarken, geleceğin teminatı gençlerin, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerin ve büyük fedakarlıklarla,hizmet veren öğretmenlerin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşmaktayız.        

             Gençlerimizin çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilebilmesi, teknolojik yeniliklerin onlar için ulaşılabilir olması ve hepsinin aynı şartlarda eğitim imkanlarından yararlanabilmesi için çalışıyoruz. Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitiminden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen bireyler yetiştirebilmektir. Nitelikli insan gücünün artmasının, bilgiyi üreten ve paylaşan nesiller yetiştirilmesinin,  gençlerin yetenekleri doğrultusunda yönlendirilebilmelerinin, ülkenin başarısı, gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır.Bu süreçte, gençlerimizin ruhsal ve fiziksel sağlıklarının ön planda tutulduğu, araştırmaya, sorgulamaya açık, ezbercilikten uzak, insanlara ve farklı düşüncelere saygılı, demokrasiye inanan, hoşgörülü ve ahlaklı bireyler yetiştirmeye yönelik bir eğitim anlayışı benimsenmelidir. Eğitime yatırım ülkenin parlak geleceğine yatırımdır. Bu vesileyle, Türkiye’nin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize de bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

            Her geçen yıl daha donanımlı, daha başarılı bir eğitim ilçesi haline geliyoruz. 2016 yılında da bu hedefimizden geri adım atmayacağız.

           2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda, değerli öğretmenlerimize, velilerimize öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini diliyor, selam ve saygılarımı iletiyorum.                                                           

Mecit ÖZDAĞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Pınar mah. Hükümet Konağı Yanı. Musabeyli KİLİS - 0 348 746 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.