KİLİS MUSABEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kıvanç YOLCU başkanlığında, okul müdürlerimizin katılımı ile ilçemizin eğitim durumu ile ilgili genel değerlendirme yapılarak mevcutta yapılan ve yapılması gereken işlemlerle ilgili istişarede bulunuldu.
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Okul ve Kurum Müdürleri Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kıvanç YOLCU başkanlığında, Şube Müdürümüz Sayın Şehmus HARE, Şube Müdürümüz Sayın Mehmet İFRAZLI ve Okul Müdürlerinin katılımlarıyla İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Okul Müdürleri Toplantısında gündem maddeleri görüşüldü. 

Toplantıda ilçemizin eğitim durumu ile ilgili genel değerlendirme yapılarak mevcutta yapılan ve yapılması gereken işlemlerle ilgili istişarede bulunuldu.

Liselere girşi sistemi hakkında bilgilendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kıvanç YOLCU şu kısa bilgileri verdi: Bu yıl Liseye Geçiş sisteminin değiştiğini, yeni sistemde öğrencilerimiz ikametgâhlarına yakın okullara yerleştirilmesi planlandığını, ayrıca mesleki okullarımızda otuzar kişilik sınav puanı ile öğrenci alacak okullarımızın kontenjanları da belirlendiğini belirtti.

 Müdür Bey tarafından okul Müdürlerine: Okulların kendilerince düzenledikleri il dışı gezilerin riskli olduğu ve bu konuya dikkat edilmesi gerektiği, söylendi.

 Başarı konusunda ise, önceki yıl ilçemizin başarı durumunun iyi olduğu bu durumun bu senede devam edileceğinin umulduğu bunun için sınavlara kadar daha dikkatli çalışılması ve işlerin sıkı tutulması gerektiği üzerinde duruldu.

 Beyaz bayrak ve beslenme dostu kriterlerine ve belgelerine sahip olmayan okulların bu konularda gereken çalışmaları yapmaları yönünde görüşler belirtildi.

Taşımalı olan okullarımızın taşıma yapan araçların kontrolünde hassas davranması gerektiği yönünde uyarılarda bulunuldu.

Müdür bey tarafından, idarecilerimize, okullarımızın web sayfalarındaki bilgilerin güncel tutulması gerektiği hatırlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kıvanç YOLCU  iyi dilek ve temennilerde bulunarak toplantıyı kapattı.

 

.04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

Pınar mah. Hükümet Konağı Yanı. Musabeyli KİLİS - 0 348 746 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.